قالب وردپرس
بلندترین برج های دنیا
برج میلاد

بلندترین برج های دنیا


بلندترین برج های دنیا

با بلندترین برج های دنیا بیشتر آشنا شویم

بلندترین برج های دنیا

برج میلاد

 

برج میلاد

برج میلاد

برج خلیفه در دوبی امارات که با ارتفاعی معادل ۸۲۸٫۱ متر به عنوان بلندترین برج دنیا شناخته می‌شود و برج تایپه ۱۰۱ در تایوان با ارتفاع ۵۰۸٫۱ متر و برج مرکز بین‌المللی مالی شانگهای در چین نیز با ارتفاع ۴۹۱٫۹ متر برج‌های بلندی هستند که از معماری بی‌نظیری برخوردارند، اما تلاش‌ها تنها به ساخت برج‌های مرتفع‌تر منحصر نیست و در ساخت برخی از این ساختمان‌ها از معماری پست مدرن نیز بهره گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وب سایت یاهو تراول به بررسی مرتفع‌ترین ساختمان‌های در حال ساخت جهان پرداخته است که نشان می‌دهد ساختمان‌های آینده فوق العاده بلند و شیشه ای خواهند بود.

۱- برج المملکه

بلدترین برجهای دنیا

برج المملکه

برج المملکه عربستان سعودی با ارتفاع بیش از یک کیلومتر، برج خلیفه امارات متحده عربی با ارتفاع ۸۲۸٫۱ متر را به عنوان بلندترین برج جهان کنار خواهد زد. این پروژه ۱٫۲ میلیارد دلاری که در جده اجرا می‌شود آپارتمان‌های لوکس، فضای اداری، رصدخانه، هتل چهار ستاره و همچنین بلندترین تراس جهان در طبقه ۱۵۷ را در خود جای می‌دهد. ساخت این پروژه رسما از سال گذشته آغاز شد و کار ساخت این ساختمان قرار است در سال ۲۰۱۹ تکمیل شود.

۲- برج شانگهای

بلدترین برجهای دنیا

برج شانگهای

برج ۱۲۱ طبقه ای شانگهای که از سال ۱۹۹۳ تحت ساخت بوده است بلندترین ساختمان چین و دومین ساختمان بلند جهان است و تا سال ۲۰۱۵ رسما افتتاح نخواهد شد. این برج از ۹ قسمت عمودی تشکیل شده و توسط یک لایه شیشه شفاف برای فیلتر هوا و فراهم کردن تهویه طبیعی احاطه شده است.

۳- مروارید دوبی

بلدترین برجهای دنیا

مروارید دوبی

پس از ساخت جزایر مصنوعی و بزرگ‌ترین فروشگاه جهان و بلندترین ساختمان کره زمین، نوبت به ساختمان لوکسی رسید که شباهت چندانی به یک ساختمان معمولی ندارد. مروارید دوبی بر خلیج فارس مشرف است و قرار است ۷۳ طبقه داشته باشد. کار ساخت آن در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و قرار است در سال ۲۰۱۶ کامل شود. این شهر یکپارچه چهار برج خواهد داشت که با یک پل هوایی به یکدیگر متصل می‌شوند و یک سالن تئاتر لوکس با ظرفیت ۱۸۰۰ صندلی خواهد داشت و محل برگزاری جشنواره فیلم بین المللی دوبی است.

۴- برج آگورا گاردن

بلدترین برجهای دنیا

برج آگورا گاردن

برج آگورا گاردن تایپه که به شکل دو ساختمان مارپیچ است در سال ۲۰۱۶ افتتاح خواهد شد. این ساختمان مسکونی لوکس ۲۰ طبقه از هر نظر سبز خواهد بود به طوریکه بالکون‌های هر طبقه باغ و امکانات پیشرفته ای مانند سلول‌های خورشیدی و بازیابی آب باران خواهند داشت.

۵- ورلد وان

بلدترین برجهای دنیا

ورلد وان

زمانیکه برج ۱۱۷ طبقه ورلد وان در سال آینده کامل شود بلندترین برج مسکونی جهان و بلندترین ساختمان در بمبئی خواهد بود. این برج با ۳۰۰ واحد لوکس سه و چهار خوابه که قیمت آنها از ۱٫۵ میلیون دلار آغاز می‌شود، پذیرای پولدارترین ساکنان بمبئی خواهد بود. با اینهمه انتظار می‌رود ورلد وان مدت زیادی نتواند عنوان بلندترین برج بمبئی را در اختیار داشته باشد زیرا برج هند که در حال حاضر پروژه ساخت آن متوقف مانده، قرار است به ۱۲۶ طبقه برسد.

۶- مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله

مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله

اگرچه ساختمان مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله نسبت به ساختمان‌های دیگر این فهرست ارتفاع کمتری دارد اما از ظاهر خاصی برخوردار است. طراحی کریستالی آینده گرای این ساختمان کار زها حدید، معمار برجسته عراقی تبار است که این ساختمان را به شکل یک مجموعه بهم پیوسته شش ضلعی طراحی کرده است. ساخت این پروژه در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۴ قالب فولادی آن کامل شد اما معلوم نیست این مرکز چه زمانی برای فعالیت افتتاح خواهد شد.

۷- مرکز سوژو ژونگنان

بلندترین برجهای دنیا

مرکز سوژو ژونگنان

کار ساخت مرکز سوژو ژونگنان با ۱۳۸ طبقه و ۷۲۹ متر ارتفاع به تازگی در سوژوی چین آغاز شده است که به معنای آن است که هنوز زمان زیادی در پیش دارد تا کامل شود اما اگر این پروژه ۴٫۵ میلیارد دلاری طبق برنامه در سال ۲۰۲۰ کامل شود، بلندترین ساختمان در چین و سومین ساختمان بلند جهان خواهد بود. این ساختمان اداری و مسکونی کنار برج ۶۹ طبقه ای “دروازه شرق” قرار دارد.

۸- برج جهانی لوته

بلندترینن برجهای دنیا

برج جهانی لوته

برج جهانی لوته زمانی که در سال ۲۰۱۶ کامل شود، بلندتر از هر ساختمانی در سئول کره جنوبی خواهد بود و با ۱۲۳ طبقه به ارتفاع ۵۵۶ متر خواهد رسید. این ساختمان مسکونی و اداری بوده و همچنین دربردارنده هتل، فروشگاه و فضای عمومی خواهد بود. همچنین از ساختمان هرمی شکل هتل ریوگ یونگ به عنوان بلندترین ساختمان در شبه جزیره کره سبقت می‌گیرد.

۹- تفریحگاه کوهستانی داوانگ

بلندترین برج های دنیا

تفریحگاه کوهستانی داوانگ

تفریحگاه کوهستانی داوانگ چین بین دو صخره به فاصله بیش از ۱۷۰ متر و بر فراز یک معدن روباز متروک و دریاچه گسترده شده است و یک فضای اسکی داخلی، پارک آبی و باغ‌های آویزان خواهد داشت.

۱۰- هتل سونگجیانگ

بلندترین برج های دنیا

هتل سونگجیانگ

گویا زندگی تجملی در ساختمان‌هایی که اطراف معادن روباز و دریاچه‌ها ساخته می‌شوند، جدیدترین گرایش چینی‌های پولدار برای گذراندن تعطیلات است. هتل سونگ جیانگ همانند تفریحگاه کوهستانی داوانگ کنار معدن متروک است اما مستقیما روی دیواره‌های معدن روباز ساخته خواهد شد و یک آبشار از نمای آن سرازیر می‌شود.

 

قالب وردپرس